برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی در تبریز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۵ | 

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، دور دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی از تاریخ 25 تا 27 تیرماه 96 و به میزبانی دانشگاه تبریز هم اکنون در حال برگزاری است. در این کارگاه بیش از 70 دانشجو از 7 دانشگاه کشور حضور دارند. هدف اصلی از برگزاری این کارگاه آشنایی تیم های حاضر در مسابقه با مفاهیم و محتوای فاز طراحی دقیق است.

در مراسم افتتاحیه این دوره که صبح روز یکشنبه 25 تیرماه در محل دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز برگزار گردید، رئیس سازمان فضایی ایران آقای دکتر بهرامی و رئیس دانشگاه تبریز، آقای دکتر پور محمدی سخنرانی نمودند.

در این کارگاه مباحثی در حوزه های مختلف فنی شامل طراحی سازه ماهواره، مونتاژ بوردهای  الکترونیکی، مخابرات فضایی و سایر موارد مرتبط با فناوری طراحی و ساخت کیوب ست ها ارائه می شود.

این مسابقه که همزمان با روز فناوری فضایی، در 14 بهمن ماه 94 و با اعلام ریاست سازمان فضایی رسما آغاز گردید هم  اکنون در میانه  فاز طراحی دقیق می باشد و  5 تیم حاضر در این فاز تا انتهای شهریورماه فرصت خواهند داشت تا اسناد طراحی دقیق خود را آماده و ارسال نمایند.

در حال حاضر تیمهای سوتاک از دانشگاه صنعتی شریف، ماهواره مکعبی امیرکبیر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پلوتون از دانشگاه صنعتی مالک اشتر، تبریزست از دانشگاه تبریز و نصیر 1 از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی حضور دارند.

لینک خبرکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 600 بار   |   دفعات چاپ: 105 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مسابقه می باشد.

© 2018 All Rights Reserved | Student Persian CubeSat Competition