A RUSSIAN SATELLITE COULD SOON BE THE BRIGHTEST 'STAR' IN THE NIGHT SKY

 | تاریخ ارسال: 1395/1/24 | 

http://cdn3.img.sputniknews.com/images/103543/59/1035435999.jpgکمتر از 4 ماه دیگر، کیوبست 3U مایاک، پس از ماه، تبدیل به درخشان­ترین جسم آسمانی خواهد شد. مایاک (یا هرم) توسط یک تیم دانشجویی در روسیه در حال تکمیل بوده و قرار است توسط پرتابگر سایوز در تیرماه امسال در مدار 600 کیلومتری زمین قرار گیرد. این ماهواره در جهت مخالف خورشید قرار گرفته و با استفاده از بادبان­های عظیم خورشیدی خود نور خورشید را به زمین منعکس می­کند به نحوی که نور آن توسط ساکنان زمین قابل مشاهده خواهد بود. هزینه این پروژه از طریق فراخوان عمومی تأمین شده است به طوری­که از سال 2014 تاکنون بیش از 33 هزار دلار از طریق کمک­های مردی و سازمانی جمع آوری شده است. با هدف امکان تعیین محل دقیق این ماهواره در آسمان بزودی اپلیکشین موبایلی نیز برای علاقمندان تهیه خواهد شد.

مدیر این پروژه هدف از ساخت این ماهواره را اینگونه اعلام کرد: ما می­خواهیم به همه نشان دهیم که اکتشافات فضایی بسیار جذاب است و فضا برای علاقمندان آن دست یافتنی است.

بمنظور کاهش زباله­های فضایی و با هدف آزمون شیوه­های جدید کاهش ارتفاع مداری ماهواره پس از اتمام عمر عملیاتی آن بدون استفاده از تراسترها، قرار است مکانیزمی چتر مانند در این ماهواره تعبیه شود که پس از باز شدن آن، بدلیل وجود جو بسیار رقیق بتدریج ارتفاع مداری ماهواره تا زمان سوختن در اتمسفر کاهش یابد.

اطلاعات بیشتر در وب سایت:

http://cosmomayak.com
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2565 بار   |   دفعات چاپ: 537 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مسابقه می باشد.

© 2020 All Rights Reserved | Student Persian CubeSat Competition