بایگانی بخش اخبار مسابقه

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ -

جلسه مرور میانی فاز ساخت نمونه مهندسی مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی و هم اندیشی برگزاری دوره دوم مسابقه

جلسه مرور میانی فاز ساخت نمونه مهندسی ماهواره مکعب ایرانی برگزار می‌گردد. در این جلسه، سه تیم حاضر در این مرحله از مسابقه، به ارائه دستاوردها و تجارب حاصل از حضور خود در مرحله ساخت نمونه مهندسی می‌پردازند و سپس هم اندیشی در خصوص برگزاری دوره دوم مسابقات صورت می‌پذیرد. در پایان،  بازدیدی از یکی از پروژه‌های ماهواره‌ای کشور انجام خواهد شد. 

img_yw_news
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ -

ابلاغ قراردادهای طراحی و ساخت مدل مهندسی کیوب ست

بدینوسیله به اطلاع می رساند قراردادهای طراحی و ساخت مدل مهندسی کیوب ست های موضوع مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی با سه تیم برتر پلوتون از دانشگاه صنعتی مالک اشتر، مکعبی امیرکبیر از دانشگاه صنعتی امیر کبیر و نصیر 1 از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در تاریخ 27 فروردین ماه 97 منعقد و ابلاغ گردید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ -

اطلاعیه بورسیه دکترا و کارشناسی ارشد سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO)

نظر به عضویت ج. ا. ایران در سازمان همکاری های بین المللی فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو)، تعداد محدودی بورسیه دکترا و کارشناسی ارشد دانشگاه های "Beihang" و "Harbin" در رشته های فضایی در اختیار سازمان فضایی ایران قرار گرفته است.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ -

اعلام اسامی رابطین سازمان با سه تیم راه یافته به فاز ساخت مدل مهندسی

بمظور تسریع و تسهیل ارتباطات فی مابین سازمان فضایی ایران و سه تیم راه یافته به فاز ساخت مدل مهندسی (پلوتن، مکعبی امیر کبیر و نصیر 1) و پیرو جلسه روز سه شنبه مورخ 23 آبام ماه سال 1396، بدینوسیله اسامی، شماره تماس و نشانی پست الکترونیک رابطین سازمان به شرح جدول ذیل جهت اطلاع و بهره برداری اعلام می گردد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ -

جلسه بررسی و بازنگری الزامات فنی زیر سیستم تولید توان الکتریکی

جلسه بررسی و بازنگری زیر سیستم تولید توان الکتریکی سه تیم برتر مسابقه

img_yw_news
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ -

اعلام اسامی اعضای حاضر در فاز ساخت مدل مهندسی

بمنظور ثبت اسامی اعضای حاضر در فاز ساخت مدل مهندسی، بدینوسیله از سرپرستان محترم تیم های "پلوتون، مکعبی امیرکبیر و نصیر 1" درخواست می گردد حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ 20 ابانماه تا با کلیک بر روی "فرم" نسبت به تکمیل "کلیه" اطلاعات مربوطه اقدام فرمایند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ -

برگزاری جلسه توجیهی فاز ساخت مدل مهندسی

پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص برگزاری جلسه توجیهی فاز ساخت مدل مهندسی، بدینوسیله به اطلاع کلیه سرپرستان و اعضای محترم سه تیم راه یافته به فاز مذکور (پلوتون، مکعبی امیرکبیر و نصیر1) میرساند تا در جلسه ای که در روز سه شنبه مورخ 96/8/23 و براساس زمانبندی زیر در محل سازمان فضایی ایران برگزار می گردد حضور یابند.

img_yw_news
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ -

برگزاری جلسه توجیهی فاز مدل مهندسی و مراسم تقدیر

بمنظور آشنایی هر چه بیشتر تیم های راه یافته به فاز مدل مهندسی با روند اجرایی این فاز، مقرر گردیده است تا در اواسط هفته آتی جلساتی مجزا با حضور سرپرست (هیئت علمی) و کلیه اعضای هر یک از سه تیم در محل سازمان برگزار شو

img_yw_news
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ -

نتایج فاز طراحی دقیق (جزئی) و رده بندی تیم ها

پس از ارزیابی انجام شده توسط هیئت محترم داوران و با تأیید کمیته علمی مسابقه، نتایج فاز طراحی دقیق (جزئی) و رده بندی تیم ها، به شرح زیر اعلام می گردد:

img_yw_news
شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ -

ثبت نام در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان

پیرو مذاکرات انجام شده با بنیاد ملی نخبگان، به اطلاع اعضای محترم سه تیم راه یافته به فاز ساخت مدل مهندسی میرساند که از هم اکنون میتوانند از طریق "لینک سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (ثریا)" اقدام به ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه در این وبگاه نمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ -

اطلاعات تماس بمنظور تسریع در امور پاسخگویی

بمنظور تسریع در امور و پاسخگویی بهتر به متقاضیان، بدینوسیله علاوه بر اطلاعات تماس دبیرخانه مسابقه، شماره تماس زیر نیز جهت بهره برداری اعلام می شود: آقای مهندس مهدی زبرجدی  تلفن تماس: 23344 داخلی 2415

img_yw_news
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ -

ارسال اسامی نفرات اصلی حاضر در فاز طراحی دقیق (در صورت تغییر)

پیرو اطلاعیه های قبلی در خصوص ارسال اسامی نفرات اصلی تیم های حاضر در فاز طراحی دقیق، بدینوسیله از سرپرستان محترم تیم های مذکور درخواست می گردد در صورتی که به هر دلیل، تغییراتی در فهرست نفرات معرفی شده در طول فاز مذکور ایجاد شده است، موارد را حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 8 آبانماه به دبیرخانه مسابقه و از طریق آدرس پست الکترونیکی مسابقه اطلاع رسانی نمابند.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ -

ثبت کد و ارسال فرمت MS Word اسناد فازهای طراحی مفهومی، اولیه و دقیق

بمنظور تسریع در ثبت کلیه مستندات در مرکز اسناد سازمان، از سرپرستان محترم پنج تیم حاضر در فاز طراحی دقیق درخواست می شود، کلیه اسناد فازهای طراحی مفهومی، اولیه و دقیق (به تفکیک) تیم خود را در قالب فرمت MS Word و حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه96/08/08 به آدرس ایمیل مسابقه (spcs@isa.ir) ارسال نمایند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ -

ثبت نام در جلسه ارائه و دفاعیه فاز طراحی دقیق

با توجه به اطلاعیه قبلی با موضوع برگزاری جلسه ارائه (دفاعیه) فاز طراحی دقیق تیم ها در تاریخ 25 و 26 مهرماه، بدینوسیله از سرپرستان محترم تیم های حاضر درخواست می گردد حداکثر تا ساعت 16 روز شنبه مورخ 22 مهرماه، از طریق کلیک بر روی "لینک" نسبت به ثبت نام نفرات حاضر در جلسه ارائه اقدام نمایند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ -

تمدید مهلت ارسال فایل ارائه فاز طراحی دقیق

به اطلاع می رساند با نظر کمیته فنی علمی مسابقه مهلت ارسال فایل ارائه فاز طراحی دقیق تا ساعت 14 روز سه شنبه 18 مهرماه تمدید شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ -

تمدید مهلت ارسال اسناد فاز طراحی دقیق و تاریخ دفاعیه

نظر به درخواست کلیه تیم های حاضر در فاز طراحی دقیق و با تأیید کمیته علمی مسابقه، مهلت ارسال اسناد فاز طراحی دقیق تا ساعت 10 صبح روز سه شنبه مورخ 4 مهرماه تمدید شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ -

درخواست هم اندیشی بمنظور برگزاری همایشی در هفته جهانی فضا

به اطلاع میرساند با توجه به نزدیک شدن به هفته جهانی فضا (12 تا 18 مهرماه), این سازمان در نظر دارد به پاسداشت این رویداد مهم و با هدف اجر نهادن به تلاش های کلیه تیم های شرکت کننده در مسابقه, حمایت از استعدادهای علمی و فنی کشور, ارتقا سطح کیفی مسابقات ترویجی مشابه و ترغیب هر چه بیشتر قشر جوان بویژه دانشجویان سراسر کشور به فعالیت و پژوهش در حوزه فناوری فضایی، اقدام به برگزاری همایشی یک روزه در هفته جهانی فضا نماید. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ -

ارسال مشخصات قطعات و تجهیزات درخواستی برای فاز مدل مهندسی

پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص ارسال مشخصات قطعات و تجهیزات درخواستی برای فاز ساخت مدل مهندسی، بدینوسیله از کلیه سرپرستان محترم پنج تیم حاضر در فاز طراحی دقیق درخواست می گردد تا فرم مذکور را پس از تکمیل تا ساعت 16 روز سه شنبه 31 مردادماه به ایمیل مسابقه (spcs@isa.ir) ارسال نمایند. لطفا فرم تکمیل شده در قالب هر دو فرمت word و pdf ارسال شود.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ -

بازدید تیم های حاضر در مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی از مرکز تجمیع و آزمون سامانه های فضایی

با هدف آشنایی بیشتر تیم های حاضر در فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی با اجزای فیزیکی کیوب ست و همچنین فرآیند تجمیع، یکپارچه سازی و ازمون سامانه های فضایی، روز سه شنبه 17 مردادماه 96، بازدیدی از پژوهشگاه فضایی ایران صورت گرفت.

img_yw_news
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ -

اعلام تجهیزات و قطعات نهایی شده برای ساخت مدل مهندسی

پیرو هماهنگی انجام شده با سرپرستان محترم پنج تیم حاضر در فاز طراحی دقیق، بدینوسیله از کلیه تیم های مذکور درخواست می شود نسبت به اعلام فهرست تجهیزات و قطعات نهایی شده برای ساخت مدل مهندسی از طریق تکمیل "فرم" مربوطه اقدام نمایند. مهلت ارسال فرم ها ساعت 15 روز سه شنبه 31 مردادماه می باشد. نحوه ارسال فرم های تکمیل شده بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.  

img_yw_news
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ -

اطلاعیه: آدرس محل بازدید

پیرو اطلاعیه قبلی با موضوع بازدید از کیوبست و با هدف سهولت در تردد شرکت کنندگان محترم، بدینوسیله موارد زیر به اطلاع میرسد: آدرس محل بازدید: پژوهشگاه فضایی ایران (تقاطع اتوبان شیخ فضل ا.. نوری و بلوار تیموری) "کروکی" لطفا راس ساعت 7:30 روز سه شنبه 17 مردادماه جنب درب پژوهشگاه فضایی ایران حضور بهم رسانید. لازم به ذکر است حضور در محل سازمان فضایی منتفی است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ -

فهرست ثبت نام شدگان بمنظور بازدید از کیوب ست

جهت مشاهده نفرات مجاز (ثبت نام شدگان) برای بازدید از کیوب ست (سه شنبه 17 مردادماه) لطفا بر روی لینک "کلیک" فرمایید.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ -

اطلاعیه بازدید از کیوب ست

بدینوسیله به اطلاع می رساند زمان بازدید از کیوبست و اجزای آن روز سه شنبه 17 مرداد (از ساعت 7:30 تا 14) اعلام می شود. همچنین بر اساس برنامه ریزی انجام شده، همزمان، بازدیدی از چند مدل ماهواره های بومی و مرکز تست نیز صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است مهلت ارسال اسامی علاقمندان برای حضور در این بازدید به اتمام رسیده است. لطفا از هرگونه ارسال/تغییر احتمالی اسامی جدا خودداری فرمایید. از کلیه نفرات ثبت نام شده درخواست می گردد راس ساعت 7:30 روز سه شنبه 17 مردادماه در محل سازمان (بلوار آفریقا - خیابان شهید سلطانی - شماره 34) حضور یابند. جزئیات بیشتر در خصوص این بازدید متعاقبا از طریق وب سایت اطلاع رسانی خواهد شد. تذکر: ارائه کارت شناسایی عکس دار معتبر (حتی الامکان کارت ملی) در محل بازدید الزامی خواهد بود. در مدت بازدید هرگونه تصویربرداری/فیلمبرداری اکیدا ممنوع می باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ -

بازدید از کیوب ست و اجزای آن

به اطلاع می رساند بمنظور آشنایی هر چه بیشتر پنج (5) تیم حاضر در فاز طراحی دقیق (سوتاک، مکعبی امیرکبیر، پلوتون، تبریزست و نصیر 1) با مفاهیم و اجزای کیوب ست، طبق برنامه ریزی انجام شده، مقرر گردید بازدیدی از یک سامانه کیوب ست ظرف هفته آتی صورت گیرد.  بدینوسیله از سرپرستان تیم های مذکور درخواست می گردد در اسرع وقت نسبت به معرفی اعضای علاقمند خود به ترتیب اولویت از طریق ایمیل مسابقه اقدام نمایند. مهلت ثبت نام: ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 11 مردادماه 

img_yw_news
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ -

فایل ارائه مبحث "اصول گزارش نویسی" کارگاه آموزشی تبریز

جهت دریافت فایل ارائه مبحث "اصول گزارش نویسی" کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق (25 تا 27 تیرماه - دانشگاه تبریز) لطفا بر روی "لینک" کلیک فرمایید.

img_yw_news
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ -

الزامات فنی (TS) مسابقه

برای دریافت سند الزامات فنی (TS) کیوب ست مسابقه، لطفا بر روی "لینک" کلیک فرمایید. تیم های حاضر در فاز طراحی دقیق موظفند این الزامات را بر اساس ویژگی های محصول خود تکمیل و به روز رسانی نموده و بهمراه اسناد فاز طراحی دقیق به دبیرخانه ارسال نمایند.

img_yw_news
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ -

فایل مبحث "پیاده سازی طراحی الکتریکی ماهواره" دوره تبریز

برای دریافت فایل آموزشی مبحث "پیاده سازی طراحی الکتریکی ماهواره" کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق (تبریز) لطفا بر روی "لینک" کلیک فرمایید.

img_yw_news
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ -

فرمت اولیه ارائه فاز طراحی دقیق

جهت دریافت فرمت اولیه (ppt) ارائه فاز طراحی دقیق مسابقه لطفا بر روی "لینک" کلیک فرمایید.

img_yw_news
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ -

فایل ارائه کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق - 25 تا 27 تیرماه -تبریز

جهت دریافت فایل های ارائه کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه که از تاریخ 25 تا 27 تیرماه در محل دانشگاه تبریز برگزار گردید لطفا بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ -

برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی در تبریز

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، دور دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی از تاریخ 25 تا 27 تیرماه 96 و به میزبانی دانشگاه تبریز هم اکنون در حال برگزاری است. در این کارگاه بیش از 70 دانشجو از 7 دانشگاه کشور حضور دارند. هدف اصلی از برگزاری این کارگاه آشنایی تیم های حاضر در مسابقه با مفاهیم و محتوای فاز طراحی دقیق است.

img_yw_news
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ -

اطلاعیه کارگاه فاز طراحی دقیق - حرکت از تهران

با توجه به هماهنگی های انجام شده برنامه حرکت از تهران به تبریز به شرح زیر می باشد:

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ -

فهرست اسامی ثبت نام شده در کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق - تبریز

برای مشاهده فهرست ثبت نام شدگان در کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی (25 تا 27 تیرماه - دانشگاه تبریز) لطفا بر روی "لینک" کلیک فرمایید.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ -

سین برنامه دوره دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق - تبریز

بمنظور مشاهده سین برنامه دوره دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی که از تاریخ 25 تا 27 تیرماه در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد، لطفا بر روی "فایل" کلیک فرمایید.

img_yw_news
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ -

استعلام اعضای تیم های سیمرغ، سها، عدالتخواهی و قسط و جانکو

بمنظور اعطای گواهی حضور و مشارکت فعال، بدینوسیله از سرپرستان محترم تیمهای "سیمرغ"، "سها"، "عدالتخواهی و قسط" و "جانکو" درخواست می گردد اسامی و مسئولیت اعضای فعال  تیم تحت سرپرستی خود را از طریق کلیک بر روی "فرم" اعلام نمایند. مهلت اعلام اسامی: ساعت 10 صبح شنبه مورخ 17 تیرماه 96 نحوه اعطای این گواهی متعاقبا اعلام می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ -

فرم ثبت نام در کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق - 25 تا 27 تیرماه 96

با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بمنظور برگزاری دور دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق از تاریخ 25 تا 27 تیرماه در دانشگاه تبریز، بدینوسیله از کلیه سرپرستان محترم ده تیم حاضر در فاز طراحی اولیه (با اولویت شش تیم حاضر در فاز طراحی دقیق) درخواست می شود در صورت تمایل از طریق کلیک بر روی "فرم" نسبت به ثبت نام اعضاء اقدام نمایند.

img_yw_news
شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ -

اطلاعیه: دور دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق

بدینوسیله به اطلاع می رساند دور دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه، از تاریخ 25 تا 27 تیرماه به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

img_yw_news
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ -

نظرسنجی در مورد کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق

با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، مقرر گردیده است بخش دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق، در اواخر تیرماه در دانشگاه تبریز برگزار شود.  خواهشمند است، با هدف ارتقاء سطح کیفی این کارگاه، نظرات و پیشنهادت خود را در خصوص محتوای آموزشی، حداکثر تا ساعت 10 صبح روز شنبه 10 تیرماه از طریق آدرس الکترونیکی (spcs@isa.ir) به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایید.

img_yw_news
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ -

اطلاعیه کمیته علمی: افزایش تعداد اعضای تیم های مسابقه

باتوجه به تصمیم کمبته علمی مسابقه،  1- افزایش تعداد اعضای تیم ها تا سقف 20 نفر مجاز خواهد بود. 2- ادغام/ترکیب تیم های حاضر از "یک دانشگاه" با رعایت قوانین مسابقه و با اطلاع قبلی امکان پذیر می باشد. در اینصورت میانگین امتیازات تیم های ترکیب شده ملاک خواهد بود. 

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ -

آخرین مهلت اعلام وضعیت اعضای تیم ها

یادآوری: بنا بر "اطلاعیه قبلی" آخرین مهلت ارسال اسامی و مشخصات اعضای مورد تأیید سرپرستان محترم تیم ها (شامل: اعضای فعلی و اعضای جدید مورد درخواست)، پایان وقت اداری روز چهارشنبه 31 خرداد ماه خواهد بود. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ -

درخواست ملاقات حضوری با مشاوران و مطالعه اسناد

به اطلاع می رساند براساس هماهنگی صورت گرفته از این پس اعضای محترم تیم ها می توانند با تأیید سرپرست مربوطه و پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز با مشاوران فنی مستقر در سازمان ملاقات حضوری داشته باشند یا در صورت امکان برخی از اسناد فنی پروژه ها را مطالعه نمایند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ -

یادآوری تکمیل فرم نظرسنجی کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق - اردیبهشت ماه

با عنایت به برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی در روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه در محل دانشگاه صنعتی شریف، با هدف بهبود و ارتقاء کیفیت برگزاری کارگاه ها و دوره های مشابه آتی، از کلیه شرکت کنندگان محترم در این دوره که تاکنون موفق به تکمیل فرم نظرسنجی نشده اند مجددا درخواست می شود نسبت به تکمیل "فرم نظر سنجی" اقدام نمایند.

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ -

استعلام از آخرین وضعیت اعضای تیم ها

با توجه به آغاز فاز طراحی دقیق و با هدف به روز رسانی مشخصات اعضای فعال تیم ها و همچنین اطلاع از نیاز احتمالی تیم ها به جذب نفراتی فراتر از سقف 15 نفر مجاز، بدینوسیله از کلیه سرپرستان محترم شش تیم راه یافته به مرحله طراحی دقیق درخواست می گردد حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 31 خردادماه نسبت به تکمیل "فرم" اقدام نمایند. مهلت تکمیل فرم به پایان رسیده است.

img_yw_news
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ -

تکمیل رزومه تخصصی

به اطلاع می رساند با هدف جمع آوری و ایجاد پایگاه داده ای از رزومه تخصصی دانشجویان، اساتید و کارشناسان فعال در حوزه فناوری فضایی،  علاقمندان می توانند با کلیک بر روی "فرم" نسبت به تکمیل اطلاعات و ارسال رزومه تخصصی خود اقدام نمایند.

img_yw_news
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ -

اسناد راهنمای فاز طراحی جزئی

برای دریافت اسناد راهنمای فاز طراحی جزئی مسابقه،  بر روی واژه "دانلود" کلیک فرمایید. این اسناد در قالب فایل فشرده (RAR) قابل دریافت است.

img_yw_news
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ -

تغییر محل برگزاری مراسم تقدیر از تیم های حاضر در فاز طراحی اولیه

سازمان فضایی ایران در نظر دارد در طی مراسمی در روز چهارشنبه مورخ 3 خرداد 96، از کلیه تیم های حاضر در فاز طراحی اولیه (مرحله سوم) مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی تقدیر به عمل آورد. لازم به ذکر است با هدف بهبود کیفی سطح مسابقات، در طی این مراسم با حضور برگزارکنندگان مسابقه، هم اندیشی و پرسش و پاسخ نیز صورت خواهد گرفت.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

مراسم تقدیر از تیم های حاضر در فاز طراحی اولیه

سازمان فضایی ایران در نظر دارد در طی مراسمی در روز چهارشنبه مورخ 3 خرداد 96، از کلیه تیم های حاضر در فاز طراحی اولیه (مرحله سوم) مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی تقدیر به عمل آورد. لازم به ذکر است با هدف بهبود کیفی سطح مسابقات، در طی این مراسم با حضور برگزارکنندگان مسابقه، هم اندیشی و پرسش و پاسخ نیز صورت خواهد گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

ارائه های زیرسیستم "توان و سازه" کارگاه فاز طراحی دقیق - 13 و 14 اردیبهشت ماه

جهت مشاهده و دانلود ارائه های زیرسیستم های توان و سازه کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق  (دور اول) که روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید، لطفا بر روی "فایل" کلیک فرمایید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

فرم نظرسنجی کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق- 13 و 14 اردیبهشت ماه

با عنایت به برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی در روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه در محل دانشگاه صنعتی شریف، با هدف بهبود و ارتقاء کیفیت برگزاری کارگاه ها و دوره های مشابه آتی، از کلیه شرکت کنندگان محترم در این دوره درخواست می شود نسبت به تکمیل "فرم نظر سنجی" اقدام نمایند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

فایل ارائه کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق - اردیبهشت ماه 96

جهت دریافت مطالب ارائه شده در کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق (دور اول) که در روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید، می توانید بر روی فایل های زیر کلیک فرمایید. فایل ها بصورت RAR  و هر یک دارای حجم  MB  10 می باشند. 

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

تمدید مهلت اعتراض به نتایج فاز طراحی اولیه

ضمن پوزش از تأخیر در ارسال نتایج فاز طراحی اولیه، بدینوسیله به اطلاع می رساند مهلت اعتراض به نتایج این مرحله تا پایان وقت اداری روز شنبه 23 اردیبهشت ماه 96 تمدید شد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

خبر برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق

برای مشاهده خبر برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق (دور اول) در وب سایت سازمان فضایی ایران، لطفا بر روی "لینک" کلیک فرایید.

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

نتایج فاز طراحی اولیه و رتبه بندی تیم ها

با عنایت به ارزیابی صورت گرفته شده توسط کمیته محترم داوری، رده بندی تیم ها در مرحله سوم  (فاز طراحی اولیه) مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی به شرح زیر اعلام می شود:

img_yw_news
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

راهنمای شماره 1 - کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق 13 و 14 اردیبهشت ماه

با توجه به برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق در روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه 96 در محل دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف و با هدف افزایش هماهنگی و ارتقاءکیفیت برگزاری این دوره، از شرکت کنندگان محترم خواهشمند است به موارد زیر توجه فرمایند:

img_yw_news
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

تذکر مهم - کارگاه آموزشی

تذکر: سرپرستان محترم تیم ها در حین ثبت نام متقاضیان در کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق و سایر کارگاه های آموزشی می بایست توجه داشته باشند که این افراد جزو نفرات اصلی تیم بوده و حتما در وب سایت مسابقه ثبت نام کرده باشند.

img_yw_news
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق (دوره اول)

بمنظور آشنایی هر چه بیشتر اعضای محترم تیم های حاضر در مسابقه، با مفاهیم و موضوعات فاز طراحی دقیق، مقرر گردید یک کارگاه آموزشی در روزهای چهارشنبه و  پنجشنبه، 13 و 14 اردیبهشت ماه 96، در دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف برگزار شود.

img_yw_news
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

خبر برگزاری جلسات ارائه فاز طراحی اولیه مسابقه

خبر برگزاری جلسات ارائه فاز طراحی اولیه مسابقه دانشجویی در وب سایت سازمان فضایی ایران، از طریق "لینک" قابل مشاهده است.

img_yw_news
شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ -

اصلاحیه مهم - زمان ارائه فاز طراحی اولیه

با توجه به انصراف تیم جانکو کاشان از ارائه فاز طراحی اولیه، برنامه زمانی ارائه تیم سها ساعت 10 تا 11:30 روز پنجشنبه 31 فروردین ماه خواهد بود.

img_yw_news
دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ -

برنامه زمانی ارائه فاز طراحی اولیه

برنامه زمانی ارائه فاز طراحی اولیه تیم های حاضر در مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی به شرح زیر می باشد:

img_yw_news
شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ -

فرم ثبت نام شرکت کنندگان در جلسه ارائه فاز طراحی اولیه

با توجه به اطلاعیه قبلی با موضوع برگزاری جلسه ارائه فاز طراحی اولیه تیم ها در انتهای فروردین ماه، بدینوسیله از سرپرستان محترم تیم های حاضر درخواست می گردد حداکثر تا ساعت 16 روز شنبه مورخ 26 فروردین ماه، از طریق کلیک بر روی "لینک" نسبت به ثبت نام نفرات حاضر در جلسه ارائه اقدام نمایند.

img_yw_news
شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ -

لینک ارسال فایل ارائه فاز طراحی اولیه

سرپرستان محترم تیم ها می توانند با کلیلک بر روی "لینک" جهت ارسال فایل PPT ارائه خود اقدام نمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ -

تاریخ ارائه فاز طراحی اولیه

براساس مصوبه کمیته علمی مسابقه، تاریخ ارائه فاز طراحی اولیه روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ 30، 31 فروردین و 1 اردیبهشت اعلام می شود.

img_yw_news
یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ -

فرمت ارائه فاز طراحی اولیه

جهت مشاهده و دانلود قالب ارائه فاز طراحی اولیه بر روی "فایل" کلیک نمایید.

img_yw_news
یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ -

کتاب Space Mission Engineering -Wertz

img_yw_news
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ -

اسناد فاز طراحی دقیق

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ -

اسناد کاربردی در مورد POD کیوبست

جهت دریافت اسناد بر روی "فایل" کلیک نماید.

img_yw_news
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ -

برگزاری جلسه ارائه و دفاعیه فاز طراحی اولیه

با عنایت به نظر کمیته علمی مسابقه و بمنظور افزایش سطح تعاملات، مقرر گردید کلیه تیم های حاضر در مسابقه، در نیمه دوم فروردین ماه 96 در محل سازمان فضایی اقدام به ارائه فاز طراحی اولیه خود نمایند. تمرکز اصلی این ارائه بر روی طراحی سیستمی خواهد بود و  ارائه کنندگان می بایست تسلط و توانایی کافی جهت دفاع از طرح خود در سطح سیستم و زیرسیستم را داشته باشند.

img_yw_news
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ -

فهرست نفرات ثبت نام شده در شانزدهمین کنفرانس بین المللی هوافضا

برای مشاهده فهرست نفرات ثبت نام شده از سوی مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی در "شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی هوافضا" برروی "فایل" کلیک فرمایید. حضور ثبت نام شدگان الزامی است.

img_yw_news
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ -

تماس با مشاوران فنی مسابقه

با هدف ارتقاء پاسخگویی و تسهیل در ارتباط با کارشناسان فنی مسابقه، از این پس روزهای سه شنبه از ساعت 12 تا 14 کلیه مشاوران فنی مسابقه، آماده پاسخگویی تلفنی به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان می باشند. شماره تلفن مشاوران با کلیک بر روی "لینک" قابل دسترس می باشد. همچنین تیم ها می توانند سوالات و ابهامات خود را در تالاز گفتگوی وب سایت مسابقه نیز به اشتراک بگذارند.

img_yw_news
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ -

اطلاعیه بورسیه کارشناسی ارشد و دکترای APSCO - 2017

دانشگاه بیهانگ چین تحت نظارت سازمان همکاری های بین المللی فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO) بصورت محدود اقدام به برگزاری بورسیه دوره کارشناسی ارشد و دکترا نموده است. علاقمندان میتوانند از طریق کلیک بر روی "لینک" اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

img_yw_news
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ -

فرم نظرسنجی کارگاه آموزشی فاز طراحی اولیه - 12 و 13 بهمن ماه

با عنایت به برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی اولیه مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی در روزهای 12 و 13 بهمن ماه در محل دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، با هدف بهبود و ارتقاء کیفیت برگزاری کارگاه ها و دوره های مشابه آتی، از کلیه شرکت کنندگان محترم در این دوره درخواست می شود نسبت به تکمیل "فرم نظر سنجی" اقدام نمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ -

محتوای کارگاه آموزشی فاز طراحی اولیه بهمن 95

فایل های ارائه های کارگاه آموزشی فاز طراحی اولیه مسابقه (12 و 13 بهمن) برگزار شده در دانشگاه خواجه نصیر به ایمیل سرپرستان تیم ها ارسال گردید.

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ -

راهنمای شماره 2- کارگاه آموزشی مرحله سوم بهمن 95

با عنایت به برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی اولیه مسابقه دانشجویی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 12 و 13 بهمن ماه در دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، بدینوسیله شماره کلاس ها به شرح زیر اعلام می شود:

img_yw_news
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ -

راهنمای شماره 1 - کارگاه آموزشی مرحله سوم - بهمن ماه

لطفا با کلیک بر روی "فایل" متن راهنمای کارگاه آموزشی مرحله سوم مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب را دانلود و مطالعه فرمایید.

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ -

مهلت ثبت نام در کارگاه آموزشی 12 و 13 بهمن ماه

قابل توجه سرپرستان محترم تیم های حاضر در مسابقه: مهلت ثبت نام در کارگاه آموزشی روز های سه شنبه و چهارشنبه 12 و 13 بهمن ماه به شرح زیر اعلام میگردد: ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخ 4 بهمن ماه 95 

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ -

اطلاعیه مهم: ثبت نام کلیه اعضای تیم ها در وب سایت مسابقه

بدینوسیله از کلیه اعضای محترم تیم های حاضر که تاکنون موفق به ثبت نام در وب سایت مسابقه نشده اند درخواست می گردد در اسرع وقت نسبت به ثبت نام در وب سایت مسابقه و تکمیل مشخصات خود اقدام نمایند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ -

حضور در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی

بدینوسیله از کلیه تیم های شرکت کننده در مسابقه دعوت بعمل می آید تا ضمن حضور در مراسم  بزرگداشت روز فناوری فضایی، از نمایشگاه این مراسم بازدید به عمل آورند.

img_yw_news
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ -

ثبت نام در کارگاه آموزشی 12 و 13 بهمن ماه

یرو اطلاعیه قبلی با موضوع برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی اولیه، بدینوسیله از سرپرستان محترم تیم های حاضر درخواست می شود تا با کلیک بر روی "فرم" نسبت به ثبت نام اعضای خود (با درج  کد کلاسی) اقدام نمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ -

تغییر زمان برگزاری کارگاه آموزشی مرحله سوم مسابقه

بدلیل تداخل زمانی تاریخ اعلامی جهت برگزاری کارگاه آموزشی فاز طراحی اولیه، با ایام امتحانات و انتخاب واحد برخی از تیم های حاضر در مسابقه و بمنظور ایجاد شرایط لازم برای حضور کلیه تیم ها، بدینوسیله تاریخ برگزاری این دوره دو روزه، به روزهای سه شنبه و چهارشنبه، 12 و 13 بهمن ماه تغییر یافت.

img_yw_news
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ -

ادامه - اسناد راهنمای فاز طراحی اولیه مسابقه

برای دریافت ادامه اسناد راهنمای فاز طراحی اولیه مسابقه،  شامل: دو موضوع"تضمین کیفیت" و "مدیریت پروژه" بر روی آن ها کلیک فرمایید.

img_yw_news
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ -

ثبت نام در شانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن هوافضای ایران

با عنایت به هماهنگی صورت گرفته شده و بمنظور تشویق هر چه بیشتر اعضای محترم تیم های شرکت کننده در مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی، بدینوسیله اعلام میگردد که از هر تیم حاضر در مرحله سوم مسابقه، تعداد پنج (5) نفر میتوانند با هماهنگی دبیرخانه مسابقه، بصورت رایگان در شانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن هوافضای ایران شرکت نمایند. 

img_yw_news
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ -

اسناد راهنمای فاز طراحی اولیه

برای دریافت اسناد راهنمای فاز طراحی اولیه مسابقه،  بر روی واژه "دانلود" کلیک فرمایید. این اسناد در قالب فایل فشرده (RAR) بوده و در دو دسته سیستمی و زیرسیستمی قابل دریافت است.

img_yw_news
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ -

برگزاری کارگاه آموزشی - فاز طراحی اولیه

بمنظور آشنایی هر چه بیشتر اعضای محترم تیم های حاضر در مسابقه، با مفاهیم و موضوعات فاز طراحی اولیه، مقرر گردید یک کارگاه آموزشی در روزهای سه شنبه و  چهارشنبه، 12 و 13 بهمن ماه 95، در تهران برگزار شود.

img_yw_news
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ -

تمدید مهلت مرحله سوم (فاز طراحی اولیه) مسابقه

بنا به درخواست اکثریت تیم های حاضر و نظر به موافقت کمیته علمی، مهلت ارسال اسناد مرحله سوم (فاز طراحی اولیه) مسابقه تا ساعت 10 صبح روز سه شنبه مورخ 24 اسفندماه تمدید گردید.

img_yw_news
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ -

خبر مراسم تقدیر از تیم های راه یافته به مرحله سوم مسابقه

تیم های محترم حاضر در مسابقه می توانند متن کامل خبر مراسم روز یکشنبه 28 آذرماه، با موضوع تقدیر از تیم های راه یافته به مرحله سوم مسابقه، را از طریق وب سایت رسمی سازمان فضایی ایران (لینک خبر) مساهده نمایند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ -

نظر سنجی در مورد برگزاری کارگاه آموزشی مرحله سوم مسابقه

کمیته علمی در نظر دارد، با هدف آشناسازی هر چه بیشتر تیم های محترم حاضر در مسابقه با مفاهیم فاز طراحی اولیه،  اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی - توجیهی فشرده نماید. از این رو نمایندگان محترم تیم ها می توانند پس از جمع بندی نظرات اعضای تیم، پیشنهادات خود را در خصوص زمان، محل و محتوای دوره در تالار گفتگوی وب سایت مسابقه اعلام نمایند. 

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ -

فرم ثبت نام در مراسم تقدیر از تیم های راه یافته به مرحله سوم مسابقه

پیرو اطلاعیه قبلی با موضوع تقدیر از تیم های راه یافته به مرحله سوم مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی، بدینوسیله به اطلاع می رساند که سرپرستان محترم تیم های راه یافته به مرحله سوم مسابقه می توانند با کلیک بر روی لینک نسبت به ثبت نام خود و یک کارشناس همراه اقدام نمایند.

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ -

مراسم تقدیر از تیم های راه یافته به مرحله سوم مسابقه

مصادف با میلاد پربرکت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، سازمان فضایی ایران در نظر دارد در طی مراسمی از کلیه تیم های راه یافته به مرحله سوم مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی تقدیر به عمل آورد.

img_yw_news
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ -

مشخصات ایستگاه زمینی (تله متری و فرمان)

مشخصات فنی ایستگاه زمینی TT&C به شرح جدول زیر می­باشد. 

img_yw_news
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ -

شاخص های ارزیابی اسناد مرحله دوم - فاز طراحی مفهومی

شاخص های ارزیابی اسناد هشت گانه مرحله دوم مسابقه (فاز طراحی مفهومی) در قالب فرمت RAR و از طریق کلیک بر روی "لینک" قابل دریافت می باشد.

img_yw_news
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ -

رتبه بندی تیم ها در مرحله دوم مسابقه - فاز طراحی مفهومی

با عنایت به ارزیابی صورت گرفته شده توسط کمیته محترم داوری، رده بندی تیم ها در مرحله دوم  (فاز طراحی مفهومی) مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی به شرح زیر اعلام می شود:

img_yw_news
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ -

رتبه بندی تیم ها در مرحله دوم مسابقه - فاز طراحی مفهومی

با عنایت به ارزیابی صورت گرفته شده توسط کمیته محترم داوری، رده بندی تیم ها در مرحله دوم  (فاز طراحی مفهومی) مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی به شرح زیر اعلام می شود:

img_yw_news
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ -

اسناد فاز طراحی اولیه

با توجه به اتمام فاز طراحی مفهومی و معرفی تیم های راه یافته به مرحله بعد مسابقه، بدینوسیله فهرست اسناد خروجی فاز طراحی اولیه به شرح زیر اعلام می شود:

img_yw_news
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ -

اعلام نتایج مرحله دوم مسابقه

پس از ارزیابی اسناد ارسالی مرحله دوم مسابقه، با نظر کمیته علمی، از مجموع تیم های شرکت کننده در این مرحله، تعداد ده (10) تیم به صورت قطعی به مرحله بعدی مسابقه راه یافتند (مطابق جدول ↓). 

img_yw_news
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ -

تمدید مهلت ارسال اسناد مرحله دوم (فاز طراحی مفهومی)

مهلت ارسال اسناد مرحله دوم مسابقه (فاز طراحی مفهومی) تا ساعت 8 صبح روز شنبه مورخ 1 آبان ماه تمدید شد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ -

امکان ارسال اسناد مرحله دوم - فاز طراحی مفهومی

بخش دریافت اسناد مرحله دوم مسابقه برروی وب سایت (در بخش منو اصلی) فعال شده است و سرپرستان محترم تیم ها از هم اکنون تا 30 مهرماه فرصت دارند تا نسبت به ارسال اسناد فاز طراحی مفهومی اقدام نمایند. 

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مسابقه می باشد.

© 2020 All Rights Reserved | Student Persian CubeSat Competition